Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Real îl scapă printre degete pe "Lewa". ”Îmi pot imagina că Robert va mai sta ani buni la Bayern!”

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

PatriK

PatriK
Conducerea forumului

Real îl scapă printre degete pe "Lewa". ”Îmi pot imagina că Robert va mai sta ani buni la Bayern!” 567010ed95f9cf5437000000
Oficialii celor de la Real Madrid își doresc un golgheter rafinat și de aceea l-au trecut în cap de listă pe Robert Lewandowski (27 de ani), de la Bayern Munchen.

Atacantul polonez, care a reușit până acum 23 de goluri pentru bavarezi în toate competițiile, se pare că nu este extaziat peste măsură de interesul celor de la Real, susține Goal.com.

Mai multe informații converg spre ideea că șefii Realului sunt dornici de a obține semnătura lui Lewandowski în vara viitoare, dar o sursă apropiată jucătorului a confirmat faptul că jucătorul este fericit și că vrea să rămână la Bayern.

Chiar și șefii bavarezilor sunt destul de calmi când vine vorba despre acest subiect, fiind convinși că fotbalistul, care mai are contract cu Bayern până în 2019, nu numai că nu va pleca, dar are șanse de a parafa un nou angajament.

”Îmi pot imagina că Real Madrid se interesează de Lewandowski. Dar e inutil. El are în derulare un contract din care au mai rămas trei ani și jumătate. Îmi pot imagina chiar că Robert va rămâne mulți ani aici, la Bayern.

Mă uit când expiră contractul actual și nu-mi fac griji deloc”, a spus Karl-Heinz Rummenigge, CEO la Bayern, într-un interviu pentru ”Bild”.

23 de goluri a marcat Lewandowski pentru Bayern în toate competițiile acestui sezon.

2019 este data la care expiră actualul contract dintre Lewandowski și Bayern.

70 de milioane de euro este cota de piață a lui Lewandowski, potrivit transfermarkt.de.

https://game-book.forum.st

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum