Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Vicente del Bosque a anunţat când se va retrage de la naţionala Spaniei

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

PatriK

PatriK
Conducerea forumului

Vicente del Bosque a anunţat când se va retrage de la naţionala Spaniei 5673f58895f9cf872a000000
Luni va fi publicată cartea selecţionerului Spaniei, Vicente del Bosque, dar anumite informaţii din "Ganar y perder" au fost deja preluate de presa iberică. Printre ele, şi cea care se referă la momentul în care tehnicianul se va retrage de la cârma "Furiei Roja".

"Dacă totul decurge normal, după Euro 2016 părăsesc naţionala şi federaţia. Este şi o problemă de sănătate. Sunt selecţioner de opt ani şi nu am intenţia să ţin cu forţa de funcţie. Vreau doar să părăsesc echipa după o evoluţie bună", scrie antrenorul ajuns la 64 de ani.

"Puteam să mă retrag mai repede, dar am dorit să fac la fel ca toţi spaniolii, să mă retrag atunci când majoritatea se pensionează", a adăugat Del Bosque.

Fostul antrenor al Realului e selecţionerul Spaniei din 2008 şi a câştigat Campionatul Mondial (2010) şi Campionatul European (2012).

Spania face parte din Grupa E a Campionatului European, alături de Turcia, Croaţia şi Cehia.

https://game-book.forum.st

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum