Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

PatriK

PatriK
Conducerea forumului

Edi Iordănescu nu înțelege suspendarea sa: “Și cei de la Dinamo s-au bucurat la peluză” 5671c3a895f9cf6467000000
Edi Iordănescu a fost sancţionat din nou de Comisia de Disciplină a FRF cu două etape de suspendare şi cu o penalitate de 320 de lei, după eliminarea din timpul meciului cu Dinamo (1-2). Tehnicianul Pandurilor a recunoscut în exclusivitate pentru Digi Sport că nu înţelege motivul suspendării.

"Nu as vrea să comentez. Voi respecta decizia Comisiei, chiar dacă nu e pe placul meu. Mă supun regulamentului. E cel puțin haios cum, după acele incidente, am rămas suspendat eu și brancardierii. Care, de altfel, au înjurat către banca noastră timp de 90 de minute. Dar, probabil, au luat exemplu de la domnul Bogdan și mai cum îl cheamă, că nu știu din conducere, care era înfipt în gura tunelului.

Am însă un set diferit de valori față de el și aș vrea să dau uitării și incidentul și persoana dânsului. Doresc să îmi exprim aprecierea față de antrenorul Mircea Rednic, pe care îl consider unul dintre cei mai buni antrenori români. Are și un grad mare de experiență de partea dânsului, însă mă întreb cum a ajuns să se bucure la golul doi cu Astra la peluză, și dânsul și toată banca tehnică, și nu a mai fost nimeni trimis în tribună.

Nu a mai încălcat nimeni spațiul tehnic? Nu sunt aceleași reguli pentru toți? Sau noi, cei care antrenăm echipe cu mai puține trofee, nu avem loc la aceeași masă", a comentat Iordănescu.

Fiul selecţionerului nu se află la prima suspendare din acest sezon: a mai fost pedepsit după meciul cu CSMS Iaşi (0-1) din etapa a 17-a. Cu zece minute înainte de pauza partidei, i-a reproșat arbitrului Marius Avram că nu a văzut bine un duel dintre Hora - jucătorul său - și Bădic, la care centralul a dictat fault în favoarea ieșenilor.

Faza se petrecea după două decizii luate de Avram în defavoarea celor de la Pandurii: a refuzat să le acorde un penalty și să îl elimine pe Golubovic; apoi, la două minute distanță, a dictat o lovitură de la 11 metri pentru ieșeni, contestată vehement de gorjeni.

Astfel, după noua suspendare, Edi Iordănescu nu va putea sta pe bancă în etapele 23 şi 24, atunci când Pandurii va avea două meciuri de foc: cu Astra (acasă) şi cu ASA Tîrgu Mureş, în deplasare.